NAGRODA MIASTA Kielce za 2009 rok

28.04.2010r.
Nagrody Miasta Kielce 2009


28.04.2010 r. w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród Miasta Kielce za 2009 r. Z rąk Prezydenta Pana Wojciecha Lubawskiego oraz przewodniczącego Rady Miasta Krzysztofa Słonia prestiżową nagrodę otrzymał Tomasz Rowiński.

Wspaniała gala rozdania Nagród Miasta Kielce

28.04.2010r. w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród Miasta Kielce za 2009 r. Z rąk Prezydenta Pana Wojciecha Lubawskiego oraz przewodniczącego Rady Miasta Krzysztofa Słonia prestiżową nagrodę otrzymał Tomasz Rowiński.Agata KOWALCZYK, kowalczyk@echodnia.eu
Takiej gali rozdania Nagród Miasta Kielce jeszcze nie było. Laureaci uświetnili ją śpiewem i grą na gitarze. To była XV edycja Nagród Miasta Kielc. Wczoraj wręczono ich 10 i jedną specjalną.

Laureaci XV edycji Nagród Miasta Kielc.
Zdjęcia: Aleksander Piekarski oraz prywatne archiwum

Tomasz Rowiński - choreograf i animator kultury. Sędzia I kategorii Polskiej Federacji    Tańca. Posiada uprawnienia Ministerstwa Kultury i Sztuki jako artysta - tancerz, jest członkiem Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie.
           Występował w największych produkcjach tanecznych m.in. musicalu "Chicago" w Teatrze Komedia/Warszawa/, a także programach telewizyjnych : Droga do Gwiazd , Ciao Darwin , Ananasy z Naszej Klasy, XXX Festiwal Piosenki -Opole , jubileuszowy koncert z okazji 50-Lecia TVP 1 , koncert Zbigniewa Wodeckiego w TV TVN.
Założone i prowadzone przez Tomasza Rowińskiego w 1994 roku Studio Tańca i Stylu "Rewanż" należy do ścisłej  czołówki w kraju i na świecie. Dzieci i młodzież kształcone są w następujących  technikach tanecznych : jazz, taniec współczesny, klasyka, show dance, hip - hop, disco dance oraz akrobatyka. Do najważniejszych osiągnięć zespołu można zaliczyć  II miejsce i srebrny medal na Mistrzostwach Świata Show -Dance  2008`, III miejsce i brązowy medal na Mistrzostwach Świata w 2009 roku oraz szereg tytułów mistrzowskich na arenie ogólnopolskiej.

Laureaci / film /

http://www.itv.kielce.eu/pl/artykuly/pokaz/1554

Gala w KCK / film /

http://www.itv.kielce.eu/pl/artykuly/pokaz/1560


NAGRODY ZA OSIAGNIECIA W SPORCIE URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO 2009
Data: 29 grudnia 2009


Na otwarcie uroczystej Gali w Kieleckim Centrum Biznesu "Exbud" zaproszona została grupa "Rewanż I", która dała pokaz, a następnie otrzymała wyróżnienie i puchar za szczególne osiągnięcia na Arenie Ogólnopolskiej i Międzynarodowej.

18 październik 2006

Formacja Rewanż otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Muzeum Narodowym w Kielcach podczas uroczystej inauguracji Roku Kulturalnego i Sezonu Artystycznego  w roku 2006 / 2007.

Nagroda II stopnia za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej , upowszechnienia i ochrony kultury za 2005 r

W dniu 26 czerwca 2006 r Tomasz Rowiński otrzymał nagrodę II stopnia za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej , upowszechnienia i ochrony kultury za 2005 r Miasta Kielce . Zostały one wręczone podczas uroczystości Dnia Święta Kielc w Domu Środowisk Twórczych.